Outdoor Academy – program Fundacji Instytut Aktywizacji i Rozwoju Społecznego, oparty na metodologii outdoor, experiential and adventure education, a także coachingu grupowym oraz pracy procesowej i projektowej.

W ramach programu realizowane działania nastawione jest na poznanie (zdobywanie wiedzy i umiejętności) podczas zajęć w plenerze. Natura jest środkiem, tłem oraz pretekstem do uczenia się. Przyroda oraz grupa stanowią naturalne środowisko wychowawcze.

W ramach programu organizujemy szkolenia i warsztaty dla edukatorów, nauczycieli, pracowników organizacji pozarządowych, liderów młodzieżowych, firm oraz grup zorganizowanych.

Warsztaty i szkolenia mają charakter praktyczny z wprowadzeniem teoretycznym oraz debriefing’iem (ewaluacja, transfer).

Prowadzimy także wyjazdy outdoorowe (także survivalowe) dla młodzieży i dorosłych w ramach projektów oraz dla grup zorganizowanych.

Wszystkie programy mają charakter edukacyjny i skupiają się na rozwoju konkretnych umiejętności, w zależności od potrzeb grupy.

Działania mają formę wyjazdów od 1 dniowych do 10 dniowych, najczęściej odbywają się poza terenem zabudowanych, w górach, w lesie, na rzece, nad morzem.

Zapraszamy do współpracy.

top