Gra poprzez czasy

Uczestnikami szkoleń byli wolontariusze Fundacji Instytutu Aktywizacji i Rozwoju Społecznego oraz Opolskiego Centrum Kultury, którzy interesują się tematyką gier planszowych, a podczas projektu chcieli również zdobyć wiedzę na temat tworzenia gier miejskich. 

Projekt został zrealizowany przez grupę pasjonatów gier planszowych oraz terenowych. Grupa przez szereg dni rozwijała swoje kompetencje miękkie, uczyła się zasad promocji gier miejskich w środowisku lokalnym oraz poznawała zasady projektowania gier w aplikacji mobilnej ActionBound. Podczas warsztatów zaprojektowali w pełni funkcjonującą grę, która w bardzo przystępny sposób dostarcza wiedzę na temat historii Opola Lubelskiego z czasów XIV – XVIII wieku. Gra umożliwia zwiedzenie miasta z innej niż dotychczas perspektywy. Dodatkowo dostarcza wielu ciekawostek z tamtego okresu i pozwala na nowo odkryć różne miejsca w Opolu Lubelskim. Każde pytanie dostarcza nowej wiedzy o mieście. Gra stanowi nie tylko alternatywną formę nauki historii i kultury jest również narzędziem do aktywizacji mieszkańców Opola Lubelskiego.

Dzięki projektowi powstała pierwsza mobilna gra miejska o Opolu Lubelskim. Dzięki projektowi uczestnicy szkoleń zintegrowali się, rozwinęli swoje umiejętności komunikacyjne. Dodatkowo wyrazili chęć do dalszego wdrażania poznanych metod w swoich przyszłych działaniach wolontariackich, nauczyli się podstaw tworzenia grafiki. Uczestnicy gry miejskiej zdobyli wiedzę na temat historii Opola Lubelskiego.

Link do gry: https://actionbound.com/bound/stracglowedlaopola
Link do gry w jęz. angielskim: https://actionbound.com/bound/loseyourheadforopole

Projekt sfinansowany ze środków programu Europejski Korpus Solidarności.