Historia w fotografiach

Narodowe Centrum Kultury ” Historia w fotografiach ” to wymiana młodzieżowa odbywająca się w dniach 07 sierpnia 2017r. – 14 sierpnia 2017r., w Nasutowie. Wzięła w niej udział grupa 14 osób w wieku 14 – 17 lat wraz z opiekunami  z Polski i Ukrainy.

Tematem projektu była fotografia otworkowa. W ramach warsztatów młodzież  zbudowała samodzielnie aparaty, wykorzystując do tego pudełka i papier światłoczuły, następnie uczyła się wykonywać zdjęcia nowo poznaną techniką. Kolejnym punktem były dwa plenery fotograficzne, z których jeden odbył się w Nasutowie, natomiast kolejny w Lublinie. Inspiracją dla uczestników stały się stare fotografie, odnalezione w Internecie.

Projekt był dla uczestników okazją do poznania historii miasta Lublin oraz wsi Nasutów. Camera obscura okazała się zupełną nowością dla młodzieży, a podczas warsztatów uczestnicy zdobyli nowe umiejętności oraz wiedzę na temat powstawania zdjęć.

Efektem projektu jest przygotowana przez uczestników wystawa zdjęć, prezentująca stare fotografie z Nasutowa i Lublina, oraz te wykonane aparatami otworkowymi przez uczestników projektu.

Link do galerii zdjęć z projektu

 

top