“Strać głowę dla Opola” – nowa mobilna gra miejska!

Wolontariusze Opolskiego Centrum Kultury oraz Fundacji Instytutu Aktywizacji i Rozwoju Społecznego zapraszają mieszkańców Opola Lubelskiego oraz wszystkich zainteresowanych do zagrania w nową, mobilną grę miejską: “Strać głowę dla Opola”. Gra swoją tematyką nawiązuje do czasów wielkich rodów magnackich z Opola Lubelskiego.

Podczas wakacji wolontariusze wzięli udział w  projekcie  “Gra poprzez czasy”. Projekt miał na celu kompleksowe przygotowanie grupy do zadania jakim jest tworzenie gry miejskiej.  Wolontariusze przez szereg dni rozwijali swoje kompetencje miękkie, uczyli się zasad promocji gier miejskich w środowisku lokalnym oraz poznawali zasady projektowania gier w aplikacji mobilnej ActionBound.  Podczas warsztatów powstała w pełni funkcjonująca gra, która w bardzo przystępny sposób dostarcza wiedzę na temat historii Opola Lubelskiego z czasów XIV – XVIII wieku. Gra umożliwia zwiedzenie miasta z innej niż dotychczas perspektywy, dostarcza wielu ciekawostek z tamtego okresu i pozwala na nowo odkryć różne, pozornie znane miejsca w Opolu Lubelskim. Każde pytanie dostarcza nowej wiedzy o miejscowości.

Gra przeznaczona na urządzenia mobilne jest dostępna przez bezpłatną aplikację ActionBound. Wystarczy ją pobrać i zainstalować na swoim urządzeniu, odszukać grę i ruszyć w miasto. Grę można znaleźć pod adresem: https://actionbound.com/bound/stracglowedlaopola lub skanując kod QR dostępny w Opolskim Centrum Kultury. Gra posiada również wersję w języku angielskim: https://actionbound.com/bound/loseyourheadforopole

Realizacja projektu “Gra poprzez czasy” była możliwa dzięki współpracy Fundacji Instytutu Aktywizacji i Rozwoju Społecznego z Lublina z Opolskim Centrum Kultury oraz wsparciu Europejskiego Korpusu Solidarności.

 

top