Historia w fotografiach

Wymiana młodzieżowa odbywająca się w dniach 07 sierpnia 2017r. – 14 sierpnia 2017r. w Nasutowie. Wzięła w niej udział grupa 14 osób w wieku 14 – 17 lat i ich opiekunowie z Polski i Ukrainy.

Tematem projektu była fotografia otworkowa. W ramach warsztatów młodzież zbudowała samodzielnie aparaty, wykorzystując do tego pudełka i papier światłoczuły. Następnie uczyła się wykonywać zdjęcia nowo poznaną techniką. Kolejnym punktem były dwa plenery fotograficzne. Jeden z nich odbył się w Nasutowie, natomiast kolejny w Lublinie. Inspiracją dla uczestników stały się stare fotografie odnalezione w Internecie.

Projekt był dla uczestników okazją do poznania historii miasta Lublin i miejscowości Nasutów. Co więcej camera obscura okazała się zupełną nowością dla młodzieży, a podczas warsztatów uczestnicy zdobyli nowe umiejętności oraz wiedzę na temat powstawania zdjęć.

Efektem Historii w fotografiach jest przygotowana przez uczestników wystawa zdjęć. Prezentuje ona stare fotografie z Nasutowa i Lublina, oraz te wykonane aparatami otworkowymi przez uczestników projektu.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży.