Art2gether

Międzynarodowa wymiana młodzieżowa o tematyce graffiti i street artu. 26 pasjonatów sztuki z Polski, Rumunii, Włoch, Bułgarii i Portugalii wspólnie spędziło tydzień w Nasutowie, by uczyć się od siebie, wymieniać doświadczenia i tworzyć sztukę.

W dniach 14-20.07.19 wszyscy mieszkali razem i prowadzili warsztaty, aby uczyć się odróżniać wandalizm od sztuki, wymienić punkty widzenia i doświadczenia, wyrażać opinie, akceptować krytykę i konstruktywnie ją wyrażać. Wspólne 7 dni to wspólna praca nad komunikacją bez barier, bez względu na religię, kolor skóry. Podczas praktycznych warsztatów młodzież miała uczyć się tworzyć projekty, używać różnych stylów i wreszcie tworzyć własne dzieła.

W ramach wymiany uczestnicy zorganizowali event dla najmłodszych mieszkańców Gminy Niemce i ich rodziców. Podczas Festynu Kolorów odbył się sparing drużyn piłkarskich, animacji i warsztatów dla dzieci. Odnowili też szatnie lokalnej drużyny piłkarskiej i ozdobili je swoim własnym projektem graffiti. Po powrocie do domów uczestnicy zorganizowali warsztaty graffiti/rysunkowych dla swoich znajomych.

Projekt sfinansowany ze środków programu Erasmus+.