Change your Future

Ostatnia w 2021 roku i długo wyczekiwana wymiana młodzieżowa „Change Your Future” miała miejsce w Lublinie, w dniach 17/08-24/08/21. Wzięła w niej udział młodzież z Polski, Rumunii, Grecji oraz Portugalii wraz z liderami.  25 uczestników wzięło udział w warsztatach o tematyce ekologicznej, wspólnie nadawaliśmy meblom drugie życie, sprzątaliśmy las, spotkaliśmy się z Panem Mateuszem Piekarskim z ruchu Zielony Koziołek odpowiedzialnego za Jadłodzielnie w Lublinie, a także realizowaliśmy warsztaty dotyczące mowy nienawiści, hejtu i zapobieganiu mu. Ponadto wraz z naszymu warsztatamia czerpanego papieru, robienia mydełek, czy malowania ekologicznych toreb wielorazowego użytku stworzyliśmy ECO day podczas festynu w Nasutowie.

Projekt poruszał problem ekologii, hejtu, jego głównym celem było zwrócenie uwagi innych osób na bagatelizowanie problemu dbania o środowisko, i brak szerszego myślenia o przyszłych konsekwencjach konsekwencje. Poprzez jego realizację chcieliśmy kształtować postawy prospołeczne, ekologiczne, postawy tolerancji i akceptacji wobec innych.

Młodzież wspólnymi siłami stworzyła nasze nowe stoliki wykorzystywane w sali wolontariuszy, posłużyły do tego materiały odpadowe, oraz elementy ponownie wykorzystane po starych zniszczonych stolikach, ponadto przeprowadziła warsztaty ekologiczne dla dzieci z Nasutowa, w tym KS NASUTÓW.

Projekt został sfinansowany ze środków Programu Erasmus+.