The Book of Life – write your own bestseller!

The Book of Life – write your own bestseller! to dwuletnia współpraca 5 europejskich organizacji z Programem Erasmus+ w celu opracowania, przetestowania i wdrożenia innowacyjnych nieformalnych metod pracy z młodzieżą. Wypracowane narzędzia mają pomóc młodym zwiększyć ich zaangażowanie w życie społeczne, zmotywować ich do zostania własnymi architektami życia i nauczyć ich samodzielnego budowania zdrowego stylu życia, zarówno osobistego, jak i zawodowego.

Główne cele projektu:

  • Zwiększenie zdolności młodych ludzi do trybu zdrowego stylu życia poprzez zastosowanie innowacyjnych narzędzi typu ekspresyjnego, w procesie rozwoju osobistego i zawodowego.
  • Podnoszenie jakości nieformalnych działań w dziedzinie młodzieży poprzez opracowywanie, testowanie i rozpowszechnianie zestawu narzędzi rozwoju osobistego i zawodowego dla młodych ludzi, oraz zintegrowanego programu interwencyjnego, z którego pracownicy młodzieżowi mogą korzystać w celu rozwijania zdolności podejmowania decyzji w celu uzyskania niezależności życiowej młodych ludzi.
  • Zwiększenie zdolności organizacyjnych 5 europejskich organizacji młodzieżowych, wykorzystanie nieformalnych narzędzi ukierunkowanych na rozwój osobisty młodych ludzi oraz wypracowanie zrównoważonych metodologii pracy w obszarze młodzieży, w celu powrotu po okresie pandemii. 

W ramach projektu w 2022 roku powstanie książka, która pomoże młodym wejść w dorosłe życie. Będzie zawierać tematy takie jak: cykl życia rodziny i opuszczanie domu, zdrowy styl życia, zdrowie emocjonalne i relacyjne, podejmowanie decyzji, zarządzanie czasem i zasobami, planowanie kariery, grupa rówieśnicza – potrzeba integracji i rodziny. Dodatkowe materiały zostaną opublikowane na stronie internetowej. Powstanie również podręcznik dla pracowników młodzieżowych, nauczycieli, pedagogów z przygotowanymi narzędziami do prowadzenia warsztatów z tych tematów. 

Strona projektu: The Book of Life

Zobacz Broszurę Tipy i Triki

Zobacz Podręcznik

Zobacz Program Rozwoju Osobistego

Zaangażowane organizacje:

  • Rumunia – Institutul de Cercetare şi Studiul Conştiinţei Cuantice
  • Hiszpania – ASPAYM Castilla y León
  • Włochy – CEIPES Italy
  • Portugalia – Associação Check-In

Projekt sfinansowany ze środków Programu Erasmus+.