Record a Hater

Wymiana „Record a Hater” miała miejsce w Lublinie, w dniach 27/07-03/08/21. Wzięła w niej udział młodzież z Polski, Rumunii, Hiszpanii, Portugalii oraz Węgier wraz z liderami. 26 uczestników wzięło udział w warsztatach o tematyce nagrywania filmów, montażu, aktorstwa, tworzenia scenariuszy oraz charakteryzacji które sami przygotowali oraz w warsztatach o problemie hejtu, który poprowadził psycholog.

Projekt poruszał problem hejtu, jego głównym celem było zwrócenie uwagi innych osób na jego obecność oraz konsekwencje. Poprzez jego realizację chcieliśmy kształtować postawy tolerancji i akceptacji wobec innych osób, równocześnie dając młodzieży możliwość pogłębiania swoich pasji oraz rozwoju umiejętności w obszarach, którymi się interesują.

Młodzież wspólnymi siłami nagrała i zmontowała film „Break the chain – be the change”, który został zamieszczony w internecie oraz prezentowany w krajach na spotkaniach ze społecznością lokalną. Filmik swoją fabułą obrazuje postawę dobrej zmiany w związku z mową nienawiści.

Projekt został sfinansowany ze środków Programu Erasmus+.